Warsztat - Mozaika Klimatyczna
Poznaj kluczowe elementy nauki o klimacie - w przystępny i interaktywny sposób! Warsztat dla dorosłych oraz młodzieży, dla każdego poziomu zaawansowania, na żywo lub online. Szukasz interesującego, angażującego uczestników formatu zgłębiania wiedzy o klimacie?
Czytaj dalej!
-
interaktywna formuła – wszyscy uczestnicy są zaangażowani
-
duża porcja przekrojowej wiedzy podana w przystępny sposób
-
format rozwijający umiejętność pracy w grupie (team building)
-
możliwość dostosowania poziomu do wiedzy uczestników
O warsztacie
Ten warsztat pozwala na poznanie kluczowych elementów nauki o klimacie, od wzrostu poziomu CO2 w atmosferze, po zakwaszenie oceanu czy zaburzenia obiegu wody. Warsztat ukazuje relacje przyczynowo-skutkowe oraz wpływ deregulacji naturalnych mechanizmów zarówno na ekosystemy, jak i życie ludzkie.
Mozaika Klimatyczna została stworzona przez francuskiego inżyniera Cedrica Ringenbacha i prowadzona jest przez nas na licencji Stowarzyszenia Le Fresque du Climat. Podczas warsztatu zapewniony jest najwyższy poziom merytoryczny. Materiały oparte są na raportach IPCC, czyli Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu, a warsztat prowadzony jest przez wyszkolonych trenerów.
Jak to działa? - Forma warsztatu
Podczas warsztatu uczestnicy poznają kilka zestawów kart, na których przedstawiona jest wiedza z zakresu nauki o klimacie. Wspólnie grupa dyskutuje nad związkami przyczynowo-skutkowymi pomiędzy kartami i tworzy rodzaj mozaiki ilustrujący różnorodne zależności. Po przedyskutowaniu wszystkich kart i ułożeniu mozaiki jest też czas na refleksję, rozmowę o emocjach oraz wprowadzenie do tematu rozwiązań dla kryzysu klimatycznego
Super moderacja. Bardzo dynamiczny przebieg. Jak dla mnie 5/5. Podczas warsztatu prowadzonego przez Anię, złapiesz holistyczne spojrzenie na połączoną sieć konsekwencji zmian klimatycznych i zaaplikujesz sobie sporą dawkę praktycznej wiedzy. Polecam!
Joanna Murzyn
Instytut Ekologii Cyfrowej
Nabyłam sporo cennej wiedzy. Świetnie poprowadzone spotkanie, inicjatywa oddana uczestnikom. Karty wykorzystywane podczas warsztatu to bardzo fajne narzędzie, bo pozwala uczestnikom zdobyć brakującą wiedzę i jeszcze tworzyć ciągi przyczynowo-skutkowe, a to poszerza spojrzenie na problematykę.
Aleksandra Abakanowicz Specjalistka ds. Edukacji Przedsiębiorczej,
Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości
Wspólna dyskusja umożliwia zapoznanie się ze skalą wyzwania, jakim jest kryzys klimatyczny, i jego lepszym zrozumieniem. To nie tylko potężna dawka wiedzy, ale również możliwość porozmawiania o tym, jakie emocje w nas ta wiedza wzbudza i jak można ją lepiej przekazywać
Bartłomiej Kozek
Kier. Działu Zielonej Transformacji
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Informacje praktyczne
Forma: stacjonarnie lub online
Platformy: Zoom i Mural
Czas trwania: 3 -4 godziny (w zależności od ustalonego zakresu)
Wielkość grupy: 4 – 16 osób w grupie
Możliwa organizacja dla dużych grup, nawet kilkudziesięciu czy ponad stu osób, podzielonych na kilka mniejszych grup pracujących paralelnie, każda ze swoją moderatorką / swoim moderatorem.
UWAGA: Organizujemy także SZKOLENIA dla osób pragnących zostać moderatorkami i moderatorami Mozaiki Klimatycznej.
Ukończenie szkolenia uprawnia do prowadzenia warsztatu zarówno wolontariacko, dla lokalnych społeczności, jak i wewnątrz własnej firmy oraz w kontekście komercyjnym, jako odpłatna usługa dla róznych grup odbiorców.
By otrzymać więcej informacji o szkoleniach dla moderatorów prosimy o wysłanie zapytania na adres: anna@circulartogether.pl
Szkolenia dla moderatorek i moderatorów
Udział w warsztacie Mozaika klimatyczna prowadzonym przez Anię Desogus uporządkował moją wiedzę o przyczynach i skutkach w procesie zmian klimatycznych. Szczerze mówiąc myślałam, że w gronie ekspertów w tym temacie będzie to dla nas bułka z masłem, a wcale tak nie było. Myślę, że ta formuła warsztatu może się sprawdzić dla różnych poziomów wiedzy. Prowadzenie Ani było bardzo pomocne - instrukcje i wyjaśnienia jasne i wiedza w tej tematyce, która w przypadku wątpliwości była bardzo ważna.
Justyna Markowicz
Podcaster, Zrównoważony Biznes
W Mozaice Klimatycznej bardzo podobał mi się element wspólnej pracy wszystkich uczestników. Trzy godziny minęły nam bardzo szybko! Doceniłam też sposób moderacji , wytwarzający przestrzeń i czas na to by grupa wytworzyła własną dynamikę i by każdy uczestnik mógł się aktywować. Ten warsztat pomógł mi poszerzyć, jak i usystematyzować i uporządkować wiedzę z zakresu zmiany klimatu i jej konsekwencji.
Magdalena Jedlicka
Europejskie Centrum Solidarności
Umów się na rozmowę
Zapraszamy, by umówić się na rozmowę telefoniczną, by dowiedzieć się więcej na temat warsztatu i tego, jak mógłby wpasować się w kontekst działania Twojej firmy / organizacji. Zapraszamy do kontaktu z Anną Desogus pod nr +48 882 509 180 lub emailowo na adres: anna@circulartogether.pl
Dotychczasowi klienci
Od rozpoczęcia naszej działalności w marcu 2019 mieliśmy do tej pory przyjemność współpracować z następującymi firmami, instytucjami i organizacjami:
Sektor publiczny
-
Miasto Sopot
-
Miasto Gdańsk
-
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
-
Politechnika Gdańska
-
Europejskie Centrum Solidarności
-
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
-
Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku
-
Gdynia Rodzinna
-
UrbanLab Gdynia
-
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
-
Mazowiecki Instytut Kultury
Sektor prywatny
-
Decathlon
-
Netguru
-
State Street
-
Google
-
Eneria CAT Polska
-
Bayer
-
Nexera
-
Puro Hotels
-
Unibail-Rodamco-Westfield
-
Cafe Kwadrat
-
Centrum Joga i Pilates
-
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS
-
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
-
Uczelnia WSB Merito Warszawa
Organizacje pozarządowe
-
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
-
Greenpeace
-
Fundacja Climate Strategies Poland
-
Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości (Inkubator Starter)
-
Fundacja CEMEX "Budujemy Przyszłość"
-
Fundacja Liberte
-
Fundacja Generacja
-
Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
-
Związek Harcerstwa Polskiego
-
UP Foundation – Fundacja Inicjowania Rozwoju
-
Polski Klub Ekologiczny
-
Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych
-
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland
-
Fundacja Strefa Zieleni
© 2020 by Circular Together. Anna Desogus, Polska